Interview času…aneb rozhovor starého a nového já.

Staré já: Ahoj Janino, jak se daří ?

Nové já: Dobře, díky za optání – jak se daří tobě ?

Staré já: Nic, moc…Se mě nedařej věci, tak jak bych chtěla…

Nové já: A co bys chtěla ?

Staré já: Jááák jako co bych chtěla, to je přece jasný ne !?..Zpívat, být užitečná, vydělávat dostatek peněz…chjo, nějak mě to zmáhá….

Nové Já: Já tě chápu, taky se mi nedaří vše, co bych chtěla…Ale snažím se, skutečně se moc snažím být vděčná a pokorná, protože se mi přece povedlo už tolik krásného…smysluplného a obdivuhodného…

Staré já: Tak hlavně, jestli ti máš tu trpělivost no ! To já totiž nemám…Simtě, bude mě za chvilku 40 a co jsem dokázala ???…Chci uvnitř cítit, že je všechno v pohodě ! Chci naplno využívat svůj potenciál, chci vydělávat peníze, abychom mohli jet na dovolenou, chci, abych byla naprosto famózní zpěvačka…chci, a chci a chci…

Nové Já: Prosímtě Jani, co to říkáš ? Jak co jsi dokázala ?…Ty to nevidíš ?…

Staré já: Co mám jako vidět ?…Otevřela jsem vlastní hudební školu, kterou jsem zavřela. Měla jsem mít hotové už minimálně dva video kurzy o které si zpěvačky říkají…Nemám nic, neumím hospodařit se svou energií, časem ani s penězi…Nemám ani pořádnou práci, kde bych byla užitečná…Svazuje mě tolik závazků – hospoda, kterou jsme s manželem koupili před několika lety je akorát žrout našich tvrdě vydělaných peněz…ok, tak jedna radost, že učím v Praze ve skvělé škole – no jednou týdně no – víckrát to prostě nedám…tak to je asi tak jediný, ale co jinak mám jako vidět ?????

Nové já: Čumím na tebe jako puk moje milé staré já ! Tak ti tu pěkně povím za co všechno bys měla být vděčná a proč bys na sebe měla být hrdá:

  • Školu si sice zavřela, ale tento krok ti tenkrát dal tak důležitou lekci a zkušenost, že můžeš přemýšlet jak to všechno udělat jinak, a jak se poučit !
  • Video kurzy jsou skvělá věc, ani mě to nejde – tak pojďme zkusit najít jiné řešení, nebo se naučit být trpělivé a jednou to třeba klapne !
  • Učení se hospodařit s energií , časem a penězi je dlouhodobá dřina – třeba celý život
  • Co se týká práce : DOKÁZALA SI JEDNU VELMI (PRO TEBE TEDY VELMI) PODSTATNOU VĚC. UKÁZALA SI SVĚTU, ŽE MŮŽEŠ UČIT, PODPOROVAT SVÝM OSOBITÝM ZPŮSOBEM, BEZ ZBYTEČNÝCH DIPLOMŮ A PAPÍRŮ…POTVRDILA SI VŠEM, KTEŘÍ POCHYBOVALI, ŽE JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ TVŮJ TALENT, PÍLE, ODHODLÁNÍ A LÁSKA K MILOVANÉ ČINNOSTI…Než cokoliv jiného, potažmo nějaká „zaručená pravda, přesvědčení a pravidla !
  • Zdárně vychováváš 3 krásné a talentované dcery. Podporuješ jejich talent a individualitu, a i když děláš jako máma někdy chyby, oni cítí tvoji lásku a podporu – a tak to má být !
  • Lektoruješ v Praze v báječné škole „Singing is fun„, kde cítíš, že jsi mezi lidmi, kteří tě chápou – tvoje šéfová tě podporuje, místo aby tě peskovala – oceňuje tvůj skutečný talent, individualitu, osobitost – A TO JE PŘECE TO NEJVÍC !!!

Nové Já: Mohla bych vyjmenovat celou řadu dalších úspěchů…Nehledej prosím pořád jen chyby a to, co se ti nepovedlo !…Buď k sobě laskavá, zůstaň nadšená, vášnivá, podporující….Vezmi vše, co se ti nepovedlo a oceň to stejně, jako to, co se ti povedlo – vše je tak správné !

Staré Já: Hmmmm…jasně…!!!

Nové Já: Jani, to bude dobré – vše je dobré i teď…Celý tvůj život je okouzlující ! Máš zdravé a živé rodiče, kteří ti předali tolik talentů a dobrých vlastností. Máš báječnýho muže, nádherné děti, hodnýho psa, krásný dům…a Můžeš zpívat !…

POJĎ MÉ STARÉ JÁ ! PŘESTAŇ S TÍM STĚŽOVÁNÍM, ŽE SE NĚCO NEPODAŘILO – PATŘÍ TO K ŽIVOTU….BUDEME SPOLEČNĚ RŮST, A DOPLŇOVAT SE, ABYCHOM MOHLY NAPLNIT SVÉ POSLÁNÍ…

Zůstaň v klidu, vše je tak, jak má být…

www.janaklusonova.cz

Zpěvačka, lektorka " INTUITIVNÍHO ZPĚVU", hlasová koučka. Milovnice lidského hlasu a velká podporovatelka zpívání. Autorka: - knihy " Když mlčí hlas a zpívá ticho" - "hlasových programů" Odemkni svůj hlas", Zpívání jako léčivá terapie - muzikálu metodou "imper impro" Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.