Od odhodlání k pomoci

Jednoho dne jsem se rozhodla !

Rozhodnutí znělo: „A od teď, kdykoliv budu zpívat, vždycky to bude pro dobrou věc !

Jedno, zda je to pro „vytvoření“ nějakého obecného dobra, nebo pomoci např. dětem, které se narodily s handicapem, nebo pro moje dobro, a dobro mých dětí…Prostě vždy, když budu hrát a zpívat, bude existovat „výstup“, který někoho potěší tak, že mu zlepší život !

Paradoxem je, že toto rozhodnutí vzniklo vlastně pod tíhou vzteku, a neustáleho „boje“ přesvědčování, že můj plán je prostě skvělý a myslím to dobře (jedním příkladem je třeba žádat sponzory o zafinancování vánočních koncertů, tak abych mohla právě někomu dalšímu pomoct)….

Ale pojďme dál…

V roce 2019 jsem s 13ti dětmi a jednou dospělou zpěvačkou nacvičila svůj první autorský muzikál – je to PŘÍBĚH VÁNOČNÍHO ANDĚLA, který měl téhož roku v prosinci, premiéru…

Celé to dát do kupy mě stálo tolik sil, že jsem neměla nejmenší tušení, zda to (a jak) zvládnu…Ale ok, „nějak“ jsme to dali ! :-)….Už v ten večer jsem věděla, že potřebuji, aby jsme udělali nějakou nahrávku celého muzikálku, nejlépe na CD. A to hlavně proto, že bych ráda, aby si posluchači celé dílko poslechli v klidu, a především nechali na sebe působit vzácné, až léčivé, vibrace…

Začal ale rok 2020. Rok, který si snad nikdo z nás ani neuměl představit. VŠECHNO SE NAJEDNOU ZASTAVILO ! OK, vnímala jsem přírodu, důležitost jen „důležitých“ věcí…a veškeré plány se hroutily samy od sebe.

I přes to, že se máme pravděpodobně naučit respektovat „zásah vyšší moci“, jsem měla v hlavě jediné ! MUSÍM MÍT KVALITNÍ ZVUKOVOU STOPU MÉHO MUZIKÁLKU ! Vždyť přece, pokud by nic nemělo pokračovat dál, nedávaly by všechny ty zázraky smysl – zázraky, jako třeba trénování písniček s dětmi, kterým se melodie i texty „vrývaly“ pod kůži tak rychle a přirozeně, jakoby už je všechny dávno znaly….

….vše dopadlo na podzim úplně jinak, než bylo v plánu, a já jsem skončila v druhé „době covidové“ u mého bráchy, v obýváku, kde pro nás vytvořil nahrávací studio. No, vybavení má skvělé….JDEM NA TO ! A DĚJ SE VŮLE BOŽÍ !….a tak se začalo nahrávat !

Ve chvíli, kdy píšu tento článek, ještě vlastně ani nevím, jak to celé dopadlo :-)…resp. jak to bude znít, ale……VĚŘÍM ! Věřím, že nahrávka splní svůj účel…Věřím, že pomůže přesně tam, kde má…a tak, když jsme u té pomoci:

PRÁVĚ NA TENTO ROK (2020) JSEM PLÁNOVALA VELKÝ VÝROČNÍ VÁNOČNÍ KONCERT, který měl být benefiční ! 10 let již pořádám vánoční koncerty, a většina z nich pomáhala právě dobré věci…

VYBUDOVÁNÍ BEZBARIÉROVÉ KOUPELNY PRO DCERY MOJÍ SPOLUŽAČKY ZE STŘEDNÍ ŠKOLY, byl plán na tento rok ! Ale co teď , když žádný koncert pořádat nemohu ? Ano, jsou tu myšlenky o tom, že koncert uděláme bez diváků, jako např. tzv „live stream“, uděláme transparentní účet, a pojedeme…toto je ale, pro mě, ještě daleko víc náročné…takže změna ! Co dál ?

Kdo jiný by vlastně mohl pomoci, než ANDĚL ? VÁNOČNÍ ANDĚL ?

A PROČ BY TEDY NEPOMOHL, KDYŽ VŠE UŽ JE TÉMĚŘ NACHYSTANÉ ? MUZIKÁL JE ZKOMPONOVANÝ, NATRÉNOVANÝ, NAHRANÝ ! Nachystáme tedy zbytek, a VÝTĚŽEK PŮJDE PRÁVĚ NA KOUPELNU….

Nádhera, mám dobrý pocit…TA VELMI NÁROČNÁ PRÁCE, a velký výdej energie přece jen k něčemu bude – pomůže hned 2x ! vlastně 3x :-)….

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je DSC_0207-1024x682.jpg.

Rok 2020 je hoooodně zvláštní ! Jsem zmatená, a sama bych ráda nějaké „vedení“, pomoc….nebo snad proroctví, co vlastně dál…ALE ! Mám své teorie…a tak dle mého rčení: “ Když ti není do zpěvu, tak zpívej“, jsem se rozhodla, že pokud potřebuji pomoc já, pomůžu někomu druhému !

ZKUSÍME SPOLEČNĚ „POSTAVIT“ KOUPELNU PRO LENIČKU, LUCINKU, A JEJICH OBĚTAVOU MAMINKU ŠÁRKU ?

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 118582323_313658006359583_8662813828164534979_n.jpg.

Celý příběh Šárky Popplové a jejich milovaných dcer tu vypisovat nebudu – to si necháme třeba na nějaké hezké video. CO JE ALE DŮLEŽITÉ VĚDĚT, JE ŽE:

Maminka Šárka se stará o svá 12ti letá dvojčata velmi láskyplně !Dvojčata Lenička a Lucinka trpí dětským autismem, špatně komunikují, trpí středně těžkou retardací… Holky rostou, a protože jim Šárka musí pomáhat také fyzicky, je hodně náročné už v tomto věku obstarávat veškerou hygienu…Mají jen vanu, a tak si umíte představit, jaké úsilí musí maminka zvládat, když holky „tahá“ ven….

Bezbariérová přestavba, např. sprcha s četnými úchyty, by vše velmi usnadnila !

KOUPÍ MÉHO MUZIKÁLU „PŘÍBĚH VÁNOČNÍHO ANDĚLA“ PŘISPĚJETE TEDY NA VYBUDOVÁNÍ TAKOVÉ KOUPELNY !

A JAK NA TO ? KLIDNĚTE NA TENTO ODKAZ: ↓↓↓↓↓↓

MUZIKÁL, KTERÝ PŘINÁŠÍ POMOC NA KŘÍDLECH VÁNOČNÍHO ANDĚLA

NÁŠ CÍL JE V TUTO CHVÍLI PRODAT 444 KS MP3 NAHRÁVEK, ZA CENU 444,- Kč.

Muzikálek je totiž v této chvíli k dispozici, jako MP3, KDY PO ZAPLACENÍ DOLÉTNE DO VAŠÍ MAILOVÉ SCHRÁNKY, A VY SI TUTO MP3 STÁHNETE, NEJLÉPE DO SVÉHO POČÍTAČE…

…jsem zvědavá….jak to všechno dopadne ? Pojďme to společně udělat !

PODPOŘME SE V DOBĚ, KTERÁ NIČÍ ! SPOJME SE, A NENECHME ZNIČIT DOBRO V NÁS…

TĚŠÍM SE NA SLYŠENOU,

S láskou a úctou,

Jana K.

Zpěvačka, lektorka " INTUITIVNÍHO ZPĚVU", hlasová koučka. Milovnice lidského hlasu a velká podporovatelka zpívání. Autorka: - knihy " Když mlčí hlas a zpívá ticho" - "hlasových programů" Odemkni svůj hlas", Zpívání jako léčivá terapie - muzikálu metodou "imper impro" Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.