HOA – Hlasová osobnostní analýza

…Krásný den,

v těchto dnech, kdy nikdo z nás neví co vlastně bude, cítím vše daleko intenzivněji. Jeden dobrý člověk, kterého si moc vážím, nastavuje mi často zajímavé zrcadlo a jeho rady a náhled na svět je tak opravdový a blízký mému srdci, mi řekl: „Máš ještě hodně co nabídnout“…

A tak jsem „nakoukla“ do svého nitra, a pozvala všechny své dary sem…na povrch, aby mohly dělat svoji důležitou a smysluplnou práci.

UŽ NĚJAKÝ ČAS SE TOTIŽ VĚNUJI ČINNOSTI ZVANÉ HOA. 🙂

Není to žádné zaklínadlo :-)), ale zkratka: HLASOVÁ OSOBNOSTNÍ ANALÝZA.

Hlasová osobnostní analýza je jedno z „mých dětí“. Až teprve nedávno jsem si uvědomila, že všechno, co mě „volalo“ (až téměř křičelo, a čekalo, kdy to uslyším..) , vedlo právě k takovým „zázrakům“ jako je HOA.

Jako hlasová lektorka a koučka se setkávám s nejrůznějšími lidskými hlasy, sbírám zkušenosti, naslouchám své intuici, a nestačím zírat, co vše JE V LIDSKÉM HLASE SCHOVANÉ !

A ŽE TOHO TAM JE ! :-)…Pojďte nyní se mnou nakouknout pod pokličku hlasové osobnostní analýzy:

Jak hlasová osobnostní analýza vznikla ?

Hlasová osobnostní analýza „vykrystalizovala“z mojí několikaleté zkušenosti práce z lidským hlasem. Díky mému daru „slyšení“ čehosi neuchopitelného jsem začala, úplně nevědomky, pracovat s lidským hlasem „JINAK“. Při práci se zpěváky jsem zkoumala „hlasové bloky“, proč nás hlas neposlouchá..apod. Nacházela jsem velmi zajímavé souvislosti mezi tím, jak hlas zní a prožitky našeho života. Také zajímavé spojitosti znění hlasu a naší osobnosti, nebo osobnostních rysů…

Čím víc jsem hledala a odkrývala hlasová „tajemství“, tím víc jsem dokázala např. pomoct danému člověku…a paradoxně i v jiných oblastech života, než je zpěv a práce s hlasem….

Leckterá lekce zpěvu vypadala spíše jako vokální psychoterapie, nicméně takto pracovat bylo nevyhnutelné, abychom se s mým studentem mohli posunout dál…

• K čemu je HOA dobrá ? Co je její účel ?

Lidský hlas je nejrychlejší a nejspolehlivější „spojka“ mezi naším VNĚJŠÍM A VNITŘNÍM JÁ. HOA je tedy vhodná k analyzování nás samotných, ať už je to cokoliv ! Náš hlas nám řekne víc, než naše vědomí, často i podvědomí. Hlas ví, a nic neutají – vše servíruje citlivým uším jako na zlatém podnose…

HOA UMÍ DOSLOVA „ROZŠIFROVAT“ VEŠKERÉ OTÁZKY, NA KTERÉ NEMÁME V TUTO CHVÍLI ODPOVĚĎ. A TOTO JE TEDY I JEJÍ ÚČEL.

Jednoduše řečeno: KRÁSNĚ, JEDNODUŠE, PŘIROZENĚ A LEHCE SE DOSTANEME K VLASTNÍ DUŠI.

• Co konkrétně umí tedy HOA „odhalit“ ?

  • Veškeré bloky a traumata, které vznikali v průběhu našeho života.
  • Osobnostní rysy člověka, jeho charakter, povahu.
  • Co chce ve skutečnosti naše nitro (duše, jak chcete) a co mu nechceme dovolit
  • Dokáže „odhalit“ blížící se nemoc, nebo tělesné „nepohodlí“
  • Psychický stav
  • Talenty, dary – a to i ty vnitřní, tzv. skryté, o kterých nemáme ani ponětí…:-)
  • Lež, pravdu, a jejich souboje :-).
  • Aktuální emoce
  • Naše silné, i slabé stránky…apod.

• Jak taková HOA probíhá ?

Díky mému podporujícímu, intuitivnímu a empatickému přístupu naprosto pohodově. Snažím se vše pojmout velmi citlivě a srozumitelně.

Nejlepší je samozřejmě přímý kontakt s člověkem, tedy face to face. Je tu ale i možnost HOA na dálku, nebo online, chcete-li…a to v případě, že jste schopni poskytnout kvalitní hlasový záznam.

Nemusíte provádět žádné hlasové výkony :-). Analýza probíhá při běžném hovoru, případně čteném textu…Je to takové přátelské povídání, a je až k nevíře, JAKÉ ZÁZRAKY SE PŘI TOM POVÍDÁNÍ ODEHRÁVAJÍ…

Můžeme také použít zpěv, ale není to nutné…Při zpěvu se nám potom ukazují další zajímavé podrobnosti. Zpívání nám ulehčuje(zdůrazňuje hlasový projev, zde už nic neunikne :-), nic se neschová) rozpoznání a analyzování i těch nejskrytějších informací.

♥ ZDE PÁR REFERENCÍ ÚČASTNIC HOA ♥ :

Na analýze hlasu jsem byla u Janči v květnu a byla jsem z toho naprosto unešená, jaký má dar a fakt člověka dokáže přečíst skrz na skrz 😃, ale rozhodně se není čeho bát 😊.

Tato analýza mě pomohla posunout se dál, jak v osobním, tak v pracovním životě, naučila mě poslouchat co mi moje tělo říká a pochopit, co se mi právě v životě děje a proč to tak je.

Takže můžu jen doporučit, určitě se chystám ji absolvovat znovu :-).

Helena Plchoutová, fitness trenérka Jihlava

Milá Jani,

Jsem přesvědčená, že to jak “učíš” je jedinečné. Schválně jsem použila uvozovky, protože tvůj přístup není učení, je to nalézání svých skrytých možností, objevování sama sebe, a to nejen v hlasovém projevu. Jsi velice vnímavá a empatická žena, která dokáže svým nadšením a odhodláním předávat i část své duše.
Ze srdce děkuji, že jsi i mým hlasovým průvodcem.

Dagmar, zpěvačka a textařka Litomyšl

Jani, díky moc za naši společnou lekci, a děkuji , že jsem tě poznala. Ukázala si mi nový rozměr zpívání, který jsem neznala a práci s hlasem, která mě nadchla a neskutečně mě baví.

Jana H., zpěvačka Praha

….Jsem neuvěřitelně vděčná, za tyto nádherné reference. JSOU NEJEN PŘIPOMÍNKOU TOHO, ŽE TO CO DĚLÁM MÁ SMYSL, ALE PŘEDEVŠÍM TOHO, ŽE HOA, A NEJEN ONA, ALE CELÝ MŮJ PŘÍSTUP K LIDSKÉMU HLASU, SKUTEČNĚ FUNGUJE A POMÁHÁ !!!!!

● A pro koho je HOA vlastně vhodná ?

Pro kohokoliv, kdo potřebuje rychlé, přirozené, účinné spojení se sebou samým. Pro každého, kdo třeba nerozumí svým pocitům.

Pro toho, kdo ví, že uvnitř něho jsou schované poklady, ale nějak je nemůže „vyndat“ ven…:-)..

Prostě pro každého z vás, kdo např. čtete tento článek, a dává vám to smysl…TAK JAKO MNĚ…

…A POKUD TUTO HLASOVOU OSOBNOSTNÍ ANALÝZU CHCETE ZKUSIT I VY – TAK MI PROSTĚ NAPIŠTE:

jana@janaklusonova.cz

S láskou Jana,

vaše hlasová průvodkyně

Zpěvačka, lektorka " INTUITIVNÍHO ZPĚVU", hlasová koučka. Milovnice lidského hlasu a velká podporovatelka zpívání. Autorka: - knihy " Když mlčí hlas a zpívá ticho" - "hlasových programů" Odemkni svůj hlas", Zpívání jako léčivá terapie - muzikálu metodou "imper impro" Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.