Hlas a kreativita

Mám snad tisíce napádů každý den…..A to především bezprostředně po zpívání…

Právě jsem dozpívala mou oblíbenou píseň o svobodě a najednou se začínají drát na povrch nové myšlenky, nápady, projekty…..

Být kreativní se dá zjevně naučit, nebo….?

Čím déle se zabývám lidským hlasem, a prospěšnosti zpívání, tím více jsem přesvědčená o tom, že je toto naprosto podceňovaná oblast….

Co kdybych Vám řekla, že tím, že si zazpíváte – nebo že budete pravidelně zpívat se Vám v životě bude dařit daleko lépe…?..Nebo dokonce budete v životě silnější, motivovanější, šťastnější…?

Že je to blbost…? Já tedy nevím….ale co se mě týká, nestačím žasnout sama nad sebou a svojí kreativitou…Co se vlastně děje  když dozpívám..? Konkrétně ke mě přichází velké množství nových nápadů, a to nejen co se práce týká, ale také mě samotné..Mého osobního života, mého štěstí….

Je snad možné, že náš hlas dokáže zázračné věci ?Dokážeme snad hlasem přivábit štěstí, harmonii, nastartovat úspěch, kreativitu apod…?…Už to tak pravděpodobně bude…..

Možná si stačí představit nějaké prastaré „zpívací“ rituály – zaříkávání, hlasité meditace, nebo zpěvy černochů, které vedou až k extatickým stavům…..Pokud nás vlastní hlas může dostat do extáze, proč by nemohl mít sílu přivodit zázrak…?

Podívejme se na šamany – zpívají, halekají, bubnují….Tvoří zvuky, využívají hlas, rytmus….K čemu to dělají ? Čeho tím vlastně dosáhnou…? …..Hmmmm….?

Já už to vím…..Právě teď ke mě letí další nový nápad….a jediné co si přeji… je najít čas abych ho mohla zrealizovat….

 

S láskou

Jana K.

 

 

 

 

 

 

Zpěvačka, lektorka " INTUITIVNÍHO ZPĚVU", hlasová koučka. Milovnice lidského hlasu a velká podporovatelka zpívání. Autorka: - knihy " Když mlčí hlas a zpívá ticho" - "hlasových programů" Odemkni svůj hlas", Zpívání jako léčivá terapie - muzikálu metodou "imper impro" Více o mně si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.